Oxbow Alfalfa Hay 425g

vojtěškové seno
Výrobce: Oxbow
Kód výrobce:: 51170
199,13 Kč bez DPH

Vojtěškové seno Alfalfa Hay Oxbow má vysoký podíl vlákniny a obsahuje více bílkovin, stravitelné energie a vápníku než běžné seno. Díky tomu je Alfalfa Hay skvělou volbou pro mláďata, březí a laktující samice, které potřebují koncentrovanou výživu. Jeho šťavnatá chuť povzbuzuje apetit nemocných zvířat a zvířat v rekonvalescenci po operaci. Jakmile zvíře dosáhne dospělosti nebo se zotaví, mělo by být toto výživné krmivo nahrazeno jiným travním senem od Oxbow. Pokud smícháte Alfalfa Hay s jiným travním senem Oxbow, získáte hodnotný, chutný a výživný pamlsek pro dospělá zvířata. Doporučeno veterináři pro zdraví Vašich zvířat.

Alfalfa Hay je vyrobené z vojtěšky, což je luštěninová pícnina, která je někdy nazývána „Královnou pícnin“. Od travních sen, jako je např. bojínkové, srhové, sveřepové, se liší strukturou listů, stonků a kořenů. Vojtěškové seno obsahuje více bílkovin, vápníku a energie než travní sena. Na kvalitu sena klademe velký důraz, proto v balení naleznete jemné stonky i s listy.

Oxbow Alfalfa Hay je vynikající krmivo pro mláďata. Obsahuje více bílkovin, stravitelné energie a vápníku než ostatní pícniny. Nadto má vysoký obsah vlákniny, kterou zvířata potřebují pro dobré trávení. Vojtěška poskytuje vápník, který je nezbytný pro správný růst kostí. Zároveň je také zdrojem důležitých minerálů, včetně fosforu, draslíku, hořčíku, síry, železa, zinku a selenu.

Oxbow Alfalfa Hay by nemělo být ve velkých dávkách podáváno dospělým zvířatům. Ale pokud je zkrmováno opatrně, může být v určitých situacích užitečným pomocníkem ve výživě. Díky své šťavnaté chuti může být vojtěškové seno Alfalfa hay používáno na podporu chuti k jídlu u nemocných zvířat a zvířat v rekonvalescenci po operaci. Protože je bohaté na vlákninu, může být dospělým zvířatům podáváno jako pamlsek.

Každý druh sena Oxbow vybírá majitel Oxbow John Miller osobně. John je již pátou generací farmářů, která senu rozumí a dokáže rozpoznat kvalitní seno. Každý balíček sena Oxbow je proto pečlivě vybrán, ručně zabalen a pokrývá výživové nároky Vašeho zvířátka.

Seno je zásadní součástí jídelníčku Vašeho zvířátka

Vysoce kvalitní seno je zdrojem nepostradatelné vlákniny, která je nezbytná pro zdravé zažívání. Seno by mělo tvořit minimálně 75% jídelníčku Vašeho zvířátka, které by k němu mělo mít neustále přístup. Kvalitní, obohacené krmivo a pochoutky, jako jsou například produkty vyráběné Oxbow, by měly tvořit zbytek jídelníčku.

Zvířata, která se živí senem: králíci, morčata, činčily, želvy, psouni, osmáci a další.
Zvířata, která si ze sena staví hnízda a hrají si v seně: potkani, křečci, myší, pískomilové, ježci, fretky a další.

Krmný návod

Mláďata do 6 měsíců, březí a laktující samice: Podávejte v neomezeném množství. Zároveň musí mít zvíře neomezený přístup k travnímu senu.
Dospělá zvířata: Podávejte jako pamlsek.

Dospělým králíkům, morčatům, činčilám a psounů podávejte kvůli vysokému obsahu bílkovin a vápníku omezeně. Pokud Vaše zvířátko trpí na ledvinové nebo močové kameny či písek v moči, zkrmování vojtěšky se úplně vyhněte.

    mláďatům králíků, morčat a činčily do 6 měsíců věku podávejte vojtěškové seno Alfalfa Hay denně
    po dovršení 6 měsíců věku byste měli postupně přejít na 100% travní sena (ovesné Oat Hay, bojínkové Western Timothy Hay, srhové Orchard Grass nebo sveřepové Bunny Brome).
    starším zvířatům můžete vojtěškové seno podávat jako pamlsek pro zlepšení kvality jejich života
    vojtěškové seno je v malém množství vhodné na podporu chuti pro hubená zvířata nebo zvířata v rekonvalescenci, dodá navíc jejich srsti pěkný lesk

Složení
Vojtěškové seno. Bez konzervantů a přídavných látek. Volné seno obsahuje stonky, listy a omezené množství semen.

Deklarované jakostní znaky
Bílkoviny min. 16%, tuk min. 1,5%, vláknina max. 32%, vlhkost max 15%.

 

http://www.oxbowanimalhealth.com/products/type/detail?object=1518

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, také zakoupili

Luční bylinky 150 g

zdravá a chutná pochoutka pro hlodavce a králíky
56,52 Kč bez DPH

Oxbow Bunny Basic Young Rabbit pro králíky 4,55 kg

špičkové kompletní krmivo pro králíky vyžadující speciální péči
477,39 Kč bez DPH 451,30 Kč bez DPH

Cunipic Alpha Pro Snack Apple - jablko 50g

doplňkové krmivo pro hlodavce a králíky
60,00 Kč bez DPH 56,52 Kč bez DPH