Oxbow Oat Hay 425g

ovesné seno
Výrobce: Oxbow
Kód výrobce:: 53926
229,00 Kč s DPH

Ovesné seno Oxbow je sklizeno těsně před tím, než oves odkvete do zrna. To je přesně ta fáze, kdy je oves pro zvířata nejpřínosnější. Ovesné seno má stejné vlastnosti jako travní sena a díky vysokému obsahu vlákniny a nízkému obsahu bílkovin perfektně pokrývá výživové nároky býložravců. Kromě toho obsahuje seno lahodné plevy plné vlákniny, které zvířatkům velice chutnají. Smíchejte ovesné seno Oxbow s ostatními seny Oxbow a nabídněte svému mazlíčkovi chutnou a výživnou potravu.

Ovesné seno Oxbow Oat Hay se svými výživovými hodnotami podobá bojínkovému senu. Nezralá zrníčka ovsa budou vašemu zvířátku chutnat a vysoký obsah vlákniny v listech a stoncích působí prospěšně na trávení. Ovesné seno představuje skvělý zdroj vlákniny a výbornou alternativu k pšeničné slámě.

Ovesné seno se sklízí podle stupně zralosti klasu. Pokud je sklizeno včas, zrna ještě nejsou zralá a klásky obsahují především plevy bohaté na vlákninu. A právě v tomto momentě Oxbow sklízí své ovesné seno. Výsledkem je světle zelené až světlé hnědé seno s ovesnými plevami. I když v kláscích chybí ovesné zrna, seno voní jako oves a morčata a králíci ho prostě zbožňují.

Seno je pro zdraví malých býložravců absolutně nezbytné. Poskytuje nejen výživu, ale imituje i jejich přirozené prostředí a tím obohacuje jejich život. Oat Hay je zdrojem vlákniny z dlouhých stonků ovsa, podporuje zažívací systém a tím zlepšuje zažívání a správné fungování střeva.

Krmení zvířete senem tak, aby k němu mělo neustále volný přístup, napomáhá přirozenému žvýkacímu pohybu čelistí a pomáhá předcházet háčkům na stoličkách a ostatním problémům se zuby, které jsou u těchto malých býložravců tak rozšířené.

Seno je zásadní součástí jídelníčku Vašeho zvířátka

Vysoce kvalitní seno je zdrojem nepostradatelné vlákniny, která je nezbytná pro zdravé zažívání. Seno by mělo tvořit minimálně 75% jídelníčku Vašeho zvířátka, které by k němu mělo mít neustále přístup. Kvalitní, obohacené krmivo a pochoutky, jako jsou například produkty vyráběné Oxbow, by měly tvořit zbytek jídelníčku.

Zvířata, která se živí senem: králíci, morčata, činčily, želvy, psouni, osmáci a další.

Zvířata, která si ze sena staví hnízda a hrají si v senu: potkani, křečci, myší, pískomilové, ježci, fretky a další.

Krmný návod

Nabídněte Vašemu zvířátku tolik sena, kolik sní. Různé druhy sena můžete míchat, abyste dosáhli pestrosti stravy.

Mláďata: Neomezené množství.
Dospělá zvířata: Neomezené množství.

Oxbow Oat Hay zkrmujte králíkům, morčatum, činčilám, psounům a ostatním hlodavcům dle libosti jako alternativa k lučnímu, sveřepovému a srhovému senu. Dle libosti znamená, že má zvířátko k senu neustále volný přístup. Pokud sní, co jste mu dali, přidejte mu! Seno neslouží jenom k výživovým účelům, ale také jako k mentální stimulaci a zlepšení přirozeného potravního chování.

Složení:
Ovesné seno. Bez konzervantů a přídavných látek. Volné seno obsahuje stonky, listy a omezené množství semen.

Deklarované jakostní znaky
Bílkoviny min. 7%, tuk min. 1,5%, vláknina max. 32%, vlhkost max 15%.

http://www.oxbowanimalhealth.com/products/type/detail?object=1529

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, také zakoupili

Echinacea a vojtěška 100 g

zdravá a chutná pochoutka pro hlodavce a králíky
49,00 Kč s DPH

Beaphar Písek činčila 2l

koupací písek pro činčily
169,00 Kč s DPH 149,00 Kč s DPH

Ovocné listy 100 g

zdravá a chutná pochoutka pro hlodavce
49,00 Kč s DPH